תפנימו! דלתות פנים

על דלתות הפנים להיות בעלות קו אסתטי מובחן אך חשוב יותר לבחור בדלת בעלת בסיס איכותי שתייצר בידוד אקוסטי ותהיה עמידה לאורך זמן רב. כל מה שרציתם לדעת על בחירה נכונה של דלתות פנים

אורי סלע | 17/08/2017

 

דלתות הפנים הן מהאלמנטים הבולטים והדומיננטיים ביותר בחלל הבית. בבית ממוצע 7 דלתות פנים והעמידה על בחירה נכונה שלהן תשפיע על סגנון העיצוב בחלל ועל המרקם האקוסטי שיווצר בו.

 

באופן כללי מתחלק שוק דלתות הפנים לשתי משפחות עיקריות –

 

דלתות פולימריות – דלתות עשויות פלסטיק, חלולות. סוג זה של דלתות אינו מאופיין בעמידות גבוהה והן אינן תורמות למרקם האקוסטי בחלל. הפלסטיק אמנם מציע עמידות בפני מים, אך במקביל פולט רעלנים שונים ומקבל עיוותים ככל שנוקף הזמן, הדלת שוקעת כלפי מטה והיא רגישה מאוד לשבר וסדיקה. כדור שילד זורק לעברה עלול לסדוק אותה או לעוות אותה. דלתות אלו נראות כלפי חוץ כדלתות רגילות ולמעשה נתפסות כפתרון לא רע במחיר משתלם, אך די להכיר את מאפייני הדלת כדי להבין כי היא לא תבצע עבודתה נאמנה לאורך זמן. מכון התקנים הישראלי מאפשר שימוש בדלתות אלו רק כשמדובר בבניה פרטית ואוסר את השימוש בפרויקטים של בניה רוויה.

 

דלתות איכות ישראליות – דלתות האיכות הישראליות מיוצרות על ידי שלוש חברות מובילות: רב בריח, חמדיה ופנדור. מדובר בדלתות המיוצרות בישראל, מאושרות על ידי מכון התקנים הישראלי לשימוש בבניה פרטית ובניה רוויה, מאובזרות בגומי אטימה, נטרקות טריקה שקטה ומייצרות רמה אקוסטית גבוהה ביותר. מאיה דונרשטיין סמנכ"ל השיווק של רב-בריח מסבירה שלפן הויזואלי קיימת משמעות, רק אם הפן הטכני מעניק תשובה הולמת – "דלת יפה זה דבר חשוב וברב-בריח משקיעים את מירב המשאבים לייצר קולקציות המאופיינות בדגמים מרהיבים, אבל זה שלב ב'. שלב א' בתהליך הבחירה הוא לדעת מה יש בתוך הקנקן. בבית ממוצע קיימות 7 דלתות פנים, זה מסתכם בשטח פנים די רחב שאם הוא לא מטופל ברמה האקוסטית למשל, המירקם האקוסטי בבית כולו יפגע. דלת שאינה מגיעה עם מילוי פלקסבורד היא בהכרח דלת שבירה יותר, אקוסטית פחות ופחות עמידה. ללא קשר למותג זה או אחר, אלו נתונים שחייבים להלקח בחשבון. הדלתות של רב-בריח מסדרת טופ הן כמובן דלתות עמידות בפני רטיבות ומותאמות במובן הזה לצרכן הישראלי שנוהג לנקות את ביתו עם כמות מים גדולה באופן יחסי, אך זה נתון שיש לקחת בערבון מוגבל. הוא חשוב, אבל יש נתונים חשובים הרבה יותר כשבוחרים דלת. כשהוא מצטרף למכלול הפרמטרים הוא מייצר עוד יתרון, אך לרכוש דלת כשהיתרון הבולט היחיד שלה היא העמידות במים, זה לא הדבר הנכון לעשות."

דלתות פנים מסדרת טופ רב-בריח עמידות למים

הפרמטר האקוסטי הוא עוד פרמטר חשוב  בבחירת דלת, אך גם כאן מסבירה דונרשטיין כי יש גבול לרמה האקוסטית הנדרשת בבית פרטי. "זה נכון שאנחנו מבקשים ליצור פרטיות ובידוד אקוסטי, בין השאר באמצעות הדלת הסוגרת את החלל, אך יש לשים לב שלא משלמים מחיר גבוה יתר על המידה עבור דלת אקוסטית ברמה גבוהה מדי שאינה נדרשת בבית פרטי. החברות המובילות מעניקות מילוי פלקסבורד ברוב סדרות הדלתות וזהו בידוד מצויין לרוב המכריע של קהל הלקוחות. סדרות טופ ופלאצו מבית רב-בריח מציעות מילוי פלקסבורד כסטנדרט"

חיפוי דלתות הפנים הוא מרכיב נוסף שחשוב להתייחס אליו. ברב-בריח מחופות דלתות הפנים בפורמייקה העבה ביותר בשוק. צביעת הדלתות מתבצעת במפעל החברה. הדלתות עוברות צביעה תעשייתית המייצרת תוצר סופי בעל מראה מהודק ומוקפד והן זוכות בכל עת מחדש לחוות דעת חיוביות ביותר מצד האדריכלים ומעצבי הפנים הבוחרים בהן.

 

כשמדובר בבית עם ילדים קטנים, מומלץ לבחור בדלתות הכוללות מנעולי 'תפוס פנוי', מנעולי בטיחות המבטיחים כי הילד לא יוכל לנעול עצמו בחדר השירותים למשל וגם אם הצליח, למבוגר העומד מן העבר השני אפשרות לחלצו בפשטות ובמהירות.

דלתות לחדרי ילדים לבנות נגד מים רב-בריח

 

סדרת דלתות טופ עמידות למים של רב-בריח

לסיכום, דלת פנים איכותית היא דלת במילוי פלקסבורד המעניקה בידוד אקוסטי ברמה הנדרשת, מאובזרת בגומי אטימה היקפי, עמידה במים, בעלת חיפוי עמיד ואיכותי, מאובזרת במנעול בטיחות מובנה ומותקנת בבית על ידי מתקין מיומן שיבטיח התקנה איכותית.

 

בכל הקשור לפן הויזואלי, טעמו של הלקוח הוא שקובע. דונרשטיין מסבירה שהצרכן הישראלי נמשך מאוד לפלטת הגוונים הבהירה – לבן ושמנת ולכן רוב הדגמים יגיעו בצבעוניות הזאת. מבחינה סגנונית מציעה רב-בריח דלתות המשלבות זכוכית סבתא היוצרות מראה וינטג' נוסטלגי, לצד דלתות במראה כפרי ודלתות בקווים נקיים המתחברים לקו המודרני המשלבות בחלקן חירוצים עדינים ועוד ועוד. ללקוח הרוכש דלת אפשרות משחק. ניתן לבחור את הזיגוג המתאים ואף לתכנן את החלונות הקבועים בדלת – חלון עליון בזיגוג מסוים וחלון תחתון בזיגוג אחר, חלון חלק לחלוטין לעומת חלון עם חלוקות ושילוב פסי אלומיניום. מנעד האפשרויות רחב ומאפשר לבחור את דלתות הפנים האופטימליות לחלל.

 

 רוצים לראות עוד פרויקטים בשילוב דלתות כניסה עם זכוכית סבתא? לחצו כאן