עניין של סגנון

כשמדובר בסגנון אישי, אין צורך לנסות ולהתחכם וגם לא לחפש בכח. נשמח לעשות סדר בעושר הסגנוני שסביבנו ולסקור סגנונות עיצוב שביססו לעצמם מקום בתחום העיצוב ורלוונטיים תמיד.

אורי סלע | 05/08/2018

כששמדובר בסגנון אישי, אין צורך לנסות ולהתחכם וגם לא לחפש בכח. הסגנון העיצובי המועדף עליכם הוא כנראה זה שעושה לכם הרגשה טובה ותחושה שהגעתם הביתה. חשוב לשים לב למרכיבי החלל המשרים עליכם תחושה נעימה. ישראל, בה אין מסורת והיסטוריה עיצובית ארוכת שנים, מאופיינת בערב רב של סגנונות שהושפעו מארצות המוצא של תושביה. נשמח לעשות סדר בעושר הסגנוני שסביבנו ולסקור סגנונות עיצוב שביססו לעצמם מקום בתחום העיצוב ורלוונטים תמיד.

אורבני

שיק אורבני המקבל השראתו מחומרי הבניה ומשלבי הבנייה הראשוניים, מתרחק מקישוטיות יתר. המראה האורבני שומר על צבעוניות מינימליסטית, מעט נוקשה, פחות מוקפד בגימור ראף עם טקסטורות גסות. צנרת חשופה העוברת לאורך קירות, רצפת בטון, חיפויים אפורים במראה בטון חשוף, פריטי ריהוט בגווני שחור וחום בקווים ישרים ודלתות בגוונים מונוכרומטיים יהלמו את המראה האורבני.

 

דלתות מעוצבות בסגנון אורבני

דלתות רב בריח בעיצוב אורבני מודרני

דלתות בעיצוב אורבני מודרני עם אלמנט מתכתי לרוחב ולאורך בו מובלטים החיבורים. רב בריח

 

חלל מטבח בסגנון אורבני

חלל מתטבח בסגנון אורבני.  shutterstock

 

 

כפרי

המראה הכפרי השואב השראה מכפרים בחבל פרובאנס וטוסקאנה הוא מראה ביתי  חם ומזמין העושה שימוש בחומרים טבעיים. עיבוד העץ, האבן, הברזל והנחושת שואף לעיבוד ידני לא מהוקצע במראהו המכוון למראה גס או לחילופין מראה מעודן יותר של עץ צבוע לבן, עיטורי צמחים ובעלי חיים ופירזולים מעוטרים. צבע עץ טבעי, לבן ובז' תכלכלים, אפרפרים וירקרקים הם  הגוונים המזוהים עם הסגנון הכפרי. דלתות מחופות עץ ודלתות עם פיתוחים וחריטות בגוונים תואמים יהוו כניסה בהשראה כפרית.

 

שילוב של חלל המטבח עם דלתות הכניסה לבית

חלל מטבח מעוצב בסגנון כפרי. Shutterstock

 

חלל מגורים בסגנון כפרי

חלל מגורים בסגנון כפרי. Shutterstock

 

מטבח כפרי עם דלת בשילוב זכוכית ופרופילים

מטבח בעיצוב כפרי ובשילוב דלת בשילוב זכוכית ופרופלים . רב בריח

 

נוסטלגי

המגמה הנוסטלגית מתבטאת במתן ביטוי לגעגוע אל זמנים עברו והיא מקיפה את כל עולמות האופנה והעיצוב. בתחום עיצוב הבית חומרים כגון 'זכוכית סבתא', פירזולים רומנטים, אריחי בטון או אריחי גרניט פורצלן בדוגמאות רטרו, ריהוט במראה וינטג'  וכן אקססוריז לבית כגון מזוודות וכלי אמייל, טקסטיל וטפטים העושים שימוש בדוגמאות היסטוריות כמו גם כלים סניטרים בהשראת תקופות רחוקות מעניקים  את המגע הנוסטלגי הנכסף. גם שילוב חלקי של אלמנטים בעלי מראה רטרו בחללים מודרניים יעניק  מגע נוסטלגי .

 

דלתות רב בריח עם זכוכית סבתא ופירזוליםשילוב מקסים של פרזולים איכותיים

דלתות המשלבות זכוכית סבתא ופירזולים נוסטלגיים. רב בריח

 

חלל סלון מעוצב

חלל סלון מעוצב בסגנון נוסטלגי . Shutterstock

 

גאומטרי

המראה הגיאומטרי עושה שימוש בצורות מעולם ההנדסה ומתכתב היטב עם הסגנונות  המינימליסטי, המודרני, האורבני והתעשיתי. אלמנטים גיאומטרים משדרים מראה מאופק ומאורגן. עיצוב גיאומטרי יבוא לידי ביטוי בעיצוב המבנה עצמו כמו גם בחומרי הגמר כגון  אריחים  ובהלבשת הבית בהדפסי הטקסטיל, הטפטים, והשטיחים, ובשילוב ריהוט בעל קווים גיאומטרים כמו משולשים או משושים וקווים אלכסונים. אקססוריז לבית מעוצבים בצורות גיאומטריות יהדקו את המראה המבוקש.

 

דלת בעיצוב גיאומטרי מהפנט

 

חלל שינה מעוצב באלמנטים גיאומטריים מרשימים

חלל שינה עם אלמנטים גיאומטרים. . Shutterstock