סקירה אביבית

הצבעים, החומרים, הצורות והטקסטורות המאפיינים את אביב 2018

אורי סלע | 25/03/2018

מפתחות הטרד לאביב שכבר כאן

צבעוניות

כמו בכל שנה, גם השנה צבעי הפסטטל עומדים במרכז סקאלת הצבעים האביבית. מי שמקבל תשומת לב מיוחדת הוא הירוק, שאמנם היה גוון השנה של פנטון ל- 2017, אך דווקא עכשיו מכוון אליו הספוט. גווני הניוד על הטונים השונים שלהם ימשיכו לגרום לנו להרגיש כאילו אנחנו ממוקמים בתוך תוכו של תיק איפור מושקע – טונים של פודרה מאובקת משתלבים בסקאלה של בז'ים ומעט נוצצים המרמזים על נוכחותו של המטאל.

 

צבעי פסטל עומדים במרכז הסקאלה האביבית

 

שעתם היפה של צבעי הפסטל

שעתם היפה של צבעי הפסטל. תמונות עליונה ותחתונה: אורית טראוב

 

חומריות

שני החומרים שעומדים במרכז תשומת הלב הם הזכוכית והפלסטיק. קרנה של הזכוכית עלתה בשנים האחרונות. מחומר שהוסט מעט הצידה ונחשב לבסיסי, הפכה הזכוכית אלמנט דקורטיבי ומשמעותי בחלל, בעיקר בשל הסיבה שהיא מאפשרת לראות דרך ויוצרת בכך מראה רב שכבתי. כשמדובר בחללי הבית ובשילוב הזכוכית בדלתות כניסה, בא החומר לידי ביטוי בשלל רחב ומגוון של גימורים, טקסטורות, צבעים ומידות שקיפות. הפסלטיק גם הוא לא חדש וכמו הזכוכית, לקחנו אותו כמובן מאליו וחיברנו אותו אסוציאטיבית למקומות נחותים. הפלסטיק המציא עצמו מחדש. מיטב מעצבי המוצר רואים בחומר פתרון פנטסטי לעיצוב בעל קו אסתטי מובחן, כזה המעניק בנוסף ערכים של עמידות וקלות תחזוקה. כסאות, פתרונות מידוף, שרפרפים ושולחנות מעוצבים מפלסטיק, יעמיקו נוכחות בעונות הקרובות. תשכחו מכסאות הפלסטיק הפשוטים. גרסתו החדשה של הפלסטיק מציגה אותו מהוקצע ומוקפד. מיטב מעצבי המוצר כגון מרסל וונדרס וחברת HAY מציגים קווי מוצרים שכולנו היינו רוצים לשלב בחלל המגורים.

 

חומריות – הפלסטיק המציא את עצמו מחדש

הפלסטיק המציא את עצמו מחדש. רשת אורבן

 

דוגמה לשילוב זכוכית בדלת הכניסה

 

הזכוכית משתלבת גם בדלתות הכניסה והפנים לבית

הזכוכית משתלבת גם בדלתות הכניסה והפנים לבית . רב-בריח

 

 

הדפסים וטקסטורות

 הדספים פרחוניים לצד משחקי טקסטורות ייצרו עניין רב בחלל. חלק לצד מחוספס, מבריק לצד מט, מודפס לצד חלק. היכולת ליצור עניין באמצעות משחקי הדפסים וטקסטורות היא יכולת שהפכה למעשה לסוג של מגמה שמלווה אותנו כבר כמה עונות. אין צורך להעמיס בצבעוניות. מספיק לתפוס את החלל באופן קונספטואלי כמגרש משחקים לטקסטורות והדפסים, כדי לקבל חללים מעוצבים למשעי אך כאלו שאינם צועקים.

 

משחקי הדפסים וטקסטורות יוצרים עניין רב בחלל

משחקי הדפסים וטקסטורות יוצרים עניין רב בחלל. אורית טראוב