משלוש יוצאים כולם

שלושת הטרנדים הבולטים שיאפיינו את חורף 2018 :קטיפה, פרוות (סינטטיות) ומטאל הם מהטרנדים החזקים ביותר שיאפיינו את החורף הקרוב.

אורי סלע | 16/01/2018

קטיפה, פרוות (סינטטיות) ומטאל הם מהטרנדים החזקים ביותר שיאפיינו את החורף הקרוב. זה נכון שאף אחד מהשלושה אינו חדש ואינו מביא בשורה שלא היינו מודעים לה בעונה שעברה, אך זה לא מוריד מקסמם, ואלי אף להיפך. שלושת הטרנדים הללו מעמיקים נוכחות וגורמים למעצבי האופנה ולמעצבי המוצר להתייחס אליהם בשיא הכבוד הנדרש.

 

צילום: shutterstock

צילום: shutterstock

 

העיסוק בפרוות

בית האופנה גוצ'י למשל, יצא בהכזרה בחודשים האחרונים, שהפסיק את ייצור פרטי הלבוש המשלבים פרווה אמיתית והחל מהאביב הקרוב לא נראה יותר מוצרי גוצ'י המשלבים פרווה אמיתית על המדפים. מדובר בהכרזה יוצאת דופן של בית האופנה, המשרישה עוד יותר את המגמה הטבעונית. הפרוות הסינטטיות מציעות כיום מבחר רחב של סוגי פרוות המצליחות לייצר חיקוי לא רע בכלל של הגרסה המקורית. יש מי שקושר את השימוש בפרוות באופן כללי לנדידת העמים. פליטים רבים נסים על נפשם, ללא יכולת לשאת את תכולת הבית על גבם והם מתאבזרים בפיסות פרווה שמסייעות להם להתחמם ולשרוד את התקופה.

 

כריות פרווה סינטטית. רשת אורבן

כריות פרווה סינטטית. רשת אורבן

 

שובן של הקטיפות

הקטיפה ביקרה כאן מתישהו בשנות ה-70 וה-80 ודווקא אז הייתה נחותה יחסית ונקשרה עם מי שטעמו אינו מובחן. היום מגיעה הקטיפה בגרסה משודרגת, אינה מתנצלת וכובשת את מסלולי התצוגה וחללי המגורים הנחשקים ביותר. השוק מציע סוגים רבים של קטיפות. חלקן סינטטיות ואחרות עשויות 100% כותנה. קטיפת הכותנה היא איכותית יותר ונעימה יותר למגע במקרים רבים, אך קולקציות הקטיפות הסינטטיות מעניקות תשובה הולמת ובדרך כלל במחירים מעט נמוכים יותר מקטיפות הכותנה.

 

כריות קטיפה. בית הטקסטיל אורית טראוב

כריות קטיפה. בית הטקסטיל אורית טראוב

שזלונג קטיפה. בית העיצוב דליה ארמוני. צילום: שי אדם

שזלונג קטיפה. בית העיצוב דליה ארמוני. צילום: שי אדם

 

כריות קטיפה בגוונים זהובים. בית הטקסטיל אורית טראוב

כריות קטיפה בגוונים זהובים. בית הטקסטיל אורית טראוב

 

כל הנוצץ מטאלי

 

הטרנד המטאלי הוא סוג של ביטוי לאופן המוחצן בו הדברים נעשים היום. אנחנו רוצים מהכל והרבה. המטאל המוזהב מדגיש את תרבות השפע ההדוניסטית. כולנו רוצים להיראות במיטבינו, חשבונות האינסטגרם גואים מתמונות של אושר ועושר, בהם ניתן לחשוב שכל הנוצץ זהב. קל מאוד להתאהב בטרנד המטאלי ואם עושים בו שימוש מושכל ונבון הוא יכול להיות אחת התוספות האופנתיות ביותר שתוכלו להעשיר בהן את מלתחת הבגדים או את חלל המגורים.

 

פריטים מטאליים מתוך קולקציית סתיו חורף, ביתילי

 


 

תכשיטים מטאליים – 1.  מתוך קולקציית תומאס סאבו, 2. ברז תכשיט, רשת אלוני צילום: יח"צ חו"ל, 3. שעון מתוך קולקציית שעוני גוצ'י לחורף 2018 צילום: יח"צ חו"ל