על ספת מעצבת הפנים רוני באריל

סגנון הוא דבר מתפתח. לא קמים יום אחד ואומרים – 'זה הסגנון שלי'. הסגנון נבנה ובמהלך השנים מדייקים אותו.

אורי סלע | 08/07/2017

המקום שבו הכל התחיל

ספר/י מה המקום או התקופה בהם צברת את הניסיון המשמעותי ביותר שלך כאדריכל/ית?

את הניסיון המשמעותי ביותר צברתי בשנים הראשונות שלאחר הלימודים, עם ביצוע העבודות הראשונות, בהן כל פעם נתקלים בבעיות חדשות ובהפתעות שצריך לתת להן מענה.

דלת כניסה פירנצה של רב-בריח מעצבת רוני באריל

דגם פירנצה אדריכל: רוני באריל צילום: נדב פקט

 

1. המיוחד ביותר

מהו הפרויקט המיוחד ביותר שלך? ספרי עליו – מיקום, דרישות, מה הפך אותו למיוחד?

כל פרוייקט הוא פרוייקט מיוחד ויחודי, בו אני מנסה לתת מענה לצרכים היחודיים של הלקוחות, ליצור את הבית שיעשה להם הכי טוב, ולהגשים להם את החלום.

 

2. מקורות השראה

מהם מקורות ההשראה שלך? מהיכן את שואבת את החשיבה היצירתית? מה גורם לגלגלים שלך להתחיל לפעול?

אני משוטטת הרבה באתרי אינטרנט של הספקים השונים בתחומי הבניה והעיצוב, ונוסעת לתערוכות בארץ ובחו"ל לקבל השראה ולראות חידושים.

דלת פירנצה של רב-בריח מעצבת רוני באריל

 

3. איך נוצר סיפור

כל פרויקט מתחיל ממפגש עם אנשים, משפחה, עם הסיפור שלהם. איך חודרים לשם? איך מתחילים לרקום את הסיפור של הבית?

כל פרוייקט חדש מתחיל בפגישת תישאול של בני המשפחה. בפגישה זו אני מנסה ללמוד על אורח החיים של בני הבית, העדפותיהם, הצרכים שלהם, סגנון, צבעים וחומרים שהם אוהבים והמסגרת התקציבית העומדת לרשות הפרוייקט. התמונה המתגבשת במפגש זה נותנת לי כלים לתכנון ועיצוב הבית.

 

4. עניין של סגנון

סגנון הוא דבר מתפתח. לא קמים יום אחד ואומרים – 'זה הסגנון שלי'. הסגנון נבנה ובמהלך השנים מדייקים אותו. ספר/י על התפתחות הסגנון האישי שלך. ניתן להתייחס כמובן, גם לאדריכלים או דמויות שהשפיעו עליך במהלך התקופות השונות.

הסגנון האישי שלי הוא סגנון נקי ומודרני, מינימליסטי, בצבעים מונוכרומטיים עם נגיעות של צבעים עזים. הסגנון התפתח במהלך השנים, לאחר שנחשפתי להרבה סגנונות, והפך להיות מדוייק יותר.

דלת פירנצה מעצבת רוני באריל

רוני בארי לדלת כניסה רב-בריח

דגם פירנצה אדריכלית: רוני באריל צילום: עידן גור

 

5. אם לא היית מעצבת

מה היית אם לא היית מעצבת?

העיסוק בעיצוב פנים מהווה עבורי פרק ב' מקצועי, ואני עוסקת בו בשנים עשר השנים האחרונות. לפני כן למדתי לתואר ראשון ולתואר שני בפסיכולוגיה ועבדתי כפסיכולוגית במשך כ- 14 שנים בארגון גדול. כאשר חשתי צורך בשינוי מקצועי ורצון להיכנס לעולם העיצוב – אליו נמשכתי עוד משחר ילדותי - פניתי ללימודי עיצוב פנים. העיסוק בעיצוב פנים הוא הגשמת חלום עבורי.

רוני באריל דגם רב-בריח דלת כניסה

 

6. על איזה צבע בשום אופן לא תוותר/י?

ספר/י על הצבע האהוב עליך.

את מרבית הבתים אני מעצבת בצבעים מונוכרומטיים של שחור, לבן ואפור. לצבעים אלו אני מוסיפה תמיד נגיעות של צבע אחד עז כמו, טורקיז, או כתום, או סגול, אשר מוסיפים ענין וחמימות לבתים.

 

7. איזה משקל את/ה מעניק/ה לדלתות הפנים בעיצוב שלך?

בבית ממוצע מותקנות 8-10 דלתות פנים. האם דלתות הפנים אצלך הן רקע שנטמע בחלל או שהן הופכות להיות מרכז העניינים? ובעניין הזה, כיצד מייצרים בחירות הרמוניות שמצד אחד יהיו מעוצבות ואופנתיות ומצד שני לא ייצרו רעש עיצובי חזק מדי?

דלתות הפנים בבית אמורות להיות בעיני ברקע, שנטמע בחלל, ולא ליצור רעש מבחינת צבעוניות. יחד עם זאת, לעיצוב הדלת, בנוסף על איכותה כמובן, יש חשיבות ביצירת מראה מעודן ואלגנטי. לכן אני מעדיפה את דלתות הצבע עם חריטות.

 

8. מה מסמלת עבורך דלת הכניסה בפרויקט?

האם דלת הכניסה מרמזת בהכרח על הסגנון העיצובי שמאפיין את חללי הפנים? או שדווקא מאפשרת לספר סיפור אחר, מנותק ממה שקורה בפנים? והאם קיים דגם מנצח מבחינתך של דלת כניסה?

דלת הכניסה מרמזת על הסגנון העיצובי שמאפיין את הבית. בדרך כלל הדלתות בהן אני בוחרת הן בסגנון נקי ומודרני, אשר מאפיין את עיצוב הפנים שאני עושה בתוך הבית.

 

9. איזו דלת כניסה של רב-בריח היית משלבת אצלך בבית?

הייתי משלבת את דלת דגם רוטשילד שיק, אשר מתאימה לסגנון העיצוב הנקי ומודרני שלי.

מה הפך את דלת רוטשילד שיק לבחירה שלך?

זו דלת אשר מתאימה לסגנון העיצוב המודרני ונקי שלי.

דלת כניסה דגם רוטשילד שיק