מה חדש בעולם העיצוב?

נדמה שכווולם היו במילאנו, ב- Salone del Mobile, שבוע עיצוב שהוא חגיגה של תצוגה, התחככות וסגירת עסקאות. במהלך השבוע זיהינו מספר מגמות שלדעתנו יהיו הדבר הבא. נא לרשום ולזכור:

שרון היבש | 26/04/2018

הוא הסתיים רק בשבוע שעבר, אבל אנחנו ברב-בריח, כבר סיכמנו עבורכם את המגמות המובילות כפי שהופיעו בשבוע העיצוב החשוב בעולם, Salone del Mobile, שמתקיים מדי שנה בחודש אפריל במילאנו, ושבמהלכו מציגים מאות מעצבים ובתי עיצוב את הבשורה שלהם לשנה הבאה, הן ביריד הרשמי והן ברחבי העיר במסגרת תערוכות ואירועי עיצוב שונים.

 

בחזרה לעבר

כמו באופנה, גם בעיצוב קיימת הישענות על מגמות, צבעים ואופנות שהיו בעבר. השנה נראה שמילת המפתח היא רטרו והעיניים נשואות לסגנון העיצוב שהיה נפוץ בתחילת המאה ה-20, ושהיה שם נרדף לאיכות וזוהר.Moooi, Casper Vissers, שהשיק לאחרונה מותג חדש בשם Revised, ובו חוברים להשראה של העבר הטכנולוגיה והחומרים של ההווה. 

שימו לב לגרסה העדכנית של כסא האוכל של קרל הנסן, PK1, ב-1955 שימשו הנצרים כהשראה, היום מקבל החזון המקורי ביטוי חדש ומפגיש בין מסגרת מפלדה ומושב מנצרים. את הגרסה החדשה תוכלו לראות בחנויות החל מחודש מאי.

 

	נצרים ופלדה, הגרסה העדכנית של קרל הנסן לכסא הקלאסי PK1

נצרים ופלדה, הגרסה העדכנית של קרל הנסן לכסא הקלאסי PK1

 

שבטיות מודרנית

הטרנד השבטי נולד מתוך אווירת החזרה לטבע, הפנייה לעבודות היד המסורתיות, הרוח שנושבת כנגד הייצור התעשייתי וחוסר הנוחות לנוכח ההשתלטות הטכנולוגית על חיינו. דרך השער הזה נכנס המראה השבטי שמקבל פרשנות מודרנית. ראינו ניצנים שלו בשנים שחלפו, מסיכות שמזכירות נופים פראיים נתלו לפתע על הקירות, פריטים מובהקים מהמזרח הרחוק שולבו בחדרים במראה מודרני ועכשיו, בתערוכה, ניכר שאפריקה שולטת בסצנה, Walter Knoll הקדישו לה סדרת שטיחים שלמה, שעיצובה מבוסס על הצבעים של נופי היבשת, המדבר והאגמים העשירים בצבע ובטקסטורה, וקראו לה "Legends of Carpets".

 

	Legends of Carpets_קולקציית שטיחים שעוצבה בהשראת נופי אפריקה. walter knoll

Legends of Carpets_קולקציית שטיחים שעוצבה בהשראת נופי אפריקה. walter knoll

 

השת"פ המעניין של קרטל

קרטל וחברת La DoubleJ חשפו שתוף פעולה מעניין וצבעוני. את קרטל, שיצקה עיצוב ושיק לעולם הפלסטיק, אין צורך להציג. La DoubleJ הוא מותג לייף סטייל מילנזי שמתמחה בהדפסי וינטג' שמשמשים לאופנה ולהלבשת הבית. התוצאה היא חגיגה של פלסטיק, צבע ודוגמאות, שניתן לערבב ולהתאים כדי ליצור חלל מלא שמחה ואנרגיה טובה.

 

	Tommaso Gesuato_KARTELL & JJ MARTIN

Tommaso Gesuato_KARTELL & JJ MARTIN

 

 

 

פלסטיק ממוחזר

קשה להתחמק מהאווירה הירוקה שמשתלטת על העולם, מעצבים רבים בודקים את הגבולות עם חומרים ממוחזרים ומגיעים לפתרונות מעניינים. המעצב היפני Kodai Iwamoto

לדוגמא, הציג עבודה ששמה "Plastic Blowing", בה הוא בדק מה קורה כאשר תהליך ייצור ותיק פוגש חומר לייצור המוני. Iwamoto רכש בחנויות DIY צינורות מים שמשמשים להעברת מים, הוא הזרים לתוכם אוויר בלחץ תוך שהוא מחמם באיטיות את הצינור כדי להפוך אותו לרך, התוצאה היא ואזות בצורות ובגדלים שונים וגם אמירה - החומר זול ותהליך הייצור יכול להיות המוני ובכל זאת עבודת היד מעניקה לתוצרים נגיעה אישית.

 

	פלסטיק ממוחזר בשיטת ייצור מסורתית, המעצב היפני Iwamoto Kohdai

פלסטיק ממוחזר בשיטת ייצור מסורתית, המעצב היפני Iwamoto Kohdai

 

 

ואם כבר אגרטלים, אהבנו מאוד קולקציה שעשויה מקרמיקה קלאסית ועוצבה על ידיSonia pedrazzini  על פי ציוריו של ג'ורג'יו מורנדי, פדראזיני יצרה סדרה של פריטים שניתן לסדר באינסוף ואריציות ובפלטת צבעים גירית שאופיינית לעבודותיו של מורנדי.

 

אגרטלים שעשויים מקרמיקה

 

	האגרטלים שעיצבה SoniaPedrazzini עבור leMorandine. צילום: leMorandine

האגרטלים שעיצבה SoniaPedrazzini עבור leMorandine. צילום: leMorandine

 

מה חדש בעולם המטבח

מדי שנתיים מתקיימת במהלך שבוע העיצוב ה-EuroCucina, תערוכה מובילה לעיצוב וטכנולוגיה במטבח. בהמשך למגמת החזרה לטבע, ששוטפת את עולם העיצוב כולו, גם במטבחים ראינו ביטויים שלה, החל בחזרתו של העץ למרכז הבמה, שימוש רב בשיש, מרובה גידים אם ניתן, וחיפויים בעלי טקסטורות בהשראת הטבע. בתערוכה הוצגו מטבחים בסגנון מודרני ונראה היה שהעולם מאס בלבן ובמקומו ראינו גוונים רכים של אפור וחאקי שהוצגו לצד העץ.

 

עץ ואפור מגיעים לעולם המטבחים. לדוגמא המטבח של חברת ליישט LEICHT ISRAEL

עץ ואפור מגיעים לעולם המטבחים. לדוגמא המטבח של חברת ליישט LEICHT ISRAEL