על ספת המעצבת ליז זומר

מעצבת הפנים ליז זומר מספרת מי פתח לה את הדלת לעולם העיצוב

רב-בריח | 12/08/2017

ספרי לנו קצת על עצמך - מי פתח לך את הדלת לעולם העיצוב?

עוד בילדותי, יצירה ואומנות היו חלק בלתי נפרד מחיי והיוו עבורי אפיק לביטוי אישי ומקור להנאה גדולה. ציור, פיסול ועיצוב תכשיטים – התנסיתי ויצרתי בכל התחומים הללו. בגיל מאוחר יותר למדתי עיצוב אופנה ועיצוב גרפי ומצאתי את עצמי מייעצת בתכנון ועיצוב הבית לחברים, מכרים ומשפחה. מצאתי סיפוק בתכנון, בעשייה ובציפיה לתוצאה הסופית, ששיפרה עבורם את איכות החיים ואת הפונקציונליות של הבית בו התגוררו. מאחר והחלטתי להתמחות בתחום, פניתי ללימודי עיצוב פנים ב"מרכז הישראלי לעיצוב".  

 

 

דגם ונציה של רב-בריח מעצבת הפנים ליז זומר

דגם ונציה עיצוב: ליז זומר צילום: ערן תורג'מן

מה הדבר הראשון שאת עושה כשאת ניגשת לתכנן פרוייקט חדש?

כאשר אני ניגשת לפרוייקט חדש אני מקפידה לבקר בבית הלקוח, כך אני לומדת את האדם שמולי בסביבה הטבעית שלו. אני קשובה לרצונות ולחלומות של הלקוחות שלי, מבינה איזה אלמנטים הם היו רוצים לממש בביתם החדש, מה הם אוהבים יותר ומה פחות. בסופו של יום המטרה היא אפיון צרכים לצורך תכנון וביצוע, כאשר הבמה כולה היא של הלקוח. 

ליז זומר - רב-בריח

 

לאיזה מהפרוייקטים שלך שמורה פינה חמה אצלך בלב, ולמה?

לכל פרוייקט יש את הסיפור האישי שלו, וכל סיפור הוא מרגש ומרתק בפני עצמו. אני מוצאת את עצמי עם סיום כל פרוייקט בוחנת את התוצאה הסופית ומתרגשת, לצפות בחיבור של כל האלמנטים שנבחרו לכלל הוויה אחת, לראות שהצלחתי להגשים עוד חלום – דברים אלה גורמים לי סיפוק אדיר.

ליז זומר לרב-בריח

 

אם היית יכולה לעשות הום סטיילינג לכל אדם בעולם, ותקציב לא היה מהווה בעיה  - מי היה הלקוח המאושר?

בניית תקציב נכון מהווה חלק בלתי נמנע מתכנון וביצוע פרוייקטים של הום סטיילינג. באופן טבעי, תקציב גבוה מאפשר לרכוש אלמנטים שעלותם יקרה יותר. תכנון בתקציב נמוך מאתגר לא פחות, מאחר והוא מחייב פתרונות יצירתיים ומוביל לא פעם לתוצאות מפתיעות ומוצלחות. כך או כך, החלל מהווה עבורי יצירה אחת, בה שזורים אלמנטים מתחום האופנה, פרטי אמנות ואלמנטים גראפיים – וכולם יחד מרכיבים את השלם, את הבית. מתוך נקודת מוצא זו אני ניגשת לכל הפרוייקטים שלי. לכן, לא משנה אם התקציב איתו אני עובדת גבוה או נמוך, התוצאה תמיד מפתיעה ומשמחת. 

דלת ונציה של רב-בריח מעצבת פנים ליז זומר

 

מהם האתרים/בלוגים האהובים עליך בתחום? איך את נשארת מעודכנת?

מאחר וחדשנות הינה חלק בלתי נפרד מהתחום, חשוב לי מאוד להיות מעודכנת. אני פוקדת לא מעט חנויות שעוסקות בעיצוב הבית בתדירות גבוהה, שומרת על קשר עם קולגות מהתחום, מופיעה בהשתלמויות, קוראת מגוון רחב של מאמרים שמתפרסמים ברשת וכמובן גם מנויה למספר מגאזינים בתחום העיצוב.

דלת כניסה מיקס-מאטש של רב-בריח ליז זומר מעצבת

דגם MIX&MATCH עיצוב: ליז זומר צילום: ערן תורג'מן

 

ולקינוח: איזו דלת כניסה של רב בריח היית משלבת אצלך בבית?

את הדלת מדגם מונטבלה.

דגם מונטבלה