אוצרת ראשית חדשה למוזיאון העיצוב בחולון

מיה דבש, המוכרת לאדריכלים רבים עוד מימיה כעורכת הראשית של מגזין בניין ודיור, המכהנת למעלה משנה כממלאת מקום האוצרת הראשית של מוזיאון העיצוב חולון, במקביל לתפקידה כעורכת התוכן הראשית של המוזיאון מיום הקמתו, מונתה לאוצרת הראשית הקבועה של המזיאון.

אורי סלע | 17/01/2018

 

מוזיאון העיצוב בחולון שתכנן האדריכל הבינלאומי רון ארד, מהווה עבור אדריכלים רבים תחנת חובה המאפשרת לקבל אמנות מקורית במיטבה. בין התערוכות המשמעותיות שהוצגו בשנים האחרונות במוזיאון היו התערוכות של המעצב הספרדי חיימה חיון, מעצב האופנה איסי מייקה, מעצב האופנה יוז'י יממוטו, תערוכת GETHERING בה לקחה חלק חזאית הטרנדים לי אדלקורט שהתארחה במוזיאון כבר כמה פעמים ועוד. מיה דבש, המוכרת לאדריכלים רבים עוד מימיה כעורכת הראשית של מגזין בניין ודיור, המכהנת למעלה משנה כממלאת מקום האוצרת הראשית של מוזיאון העיצוב חולון, במקביל לתפקידה כעורכת התוכן הראשית של המוזיאון מיום הקמתו, מונתה לאוצרת הראשית הקבועה של המזיאון.

 

מוזיאון העיצוב חולון. צילום: shutterstock.com

מוזיאון העיצוב חולון. צילום: shutterstock.com

 

דבש היא בעלת תואר ראשון בספרות (1974) ותואר שני באמנות ואוצרות, מאוניברסיטת בן גוריון (2016), וכן בוגרת לימודי תעודה בעריכה באוניברסיטת בר אילן ( 1986) ולימודי עיתונות באוניברסיטת סינגפור (1978). בעבר כיהנה כעורכת ראשית בכמה מהוצאות הספרים המובילות בארץ, כינרת, זמורה ביתן ומודן, וכן כעורכת הראשית של מגזין "בניין ודיור". במקביל לעבודתה כעורכת, אוצרת וכותבת, לימדה דבש אוצרות וכתיבה לתואר השני באקדמיה לעיצוב בצלאל.

לדברי מיה דבש: " אני שמחה וגאה להמשיך בדרך בה התחלתי עם קבלת המינוי הזמני ומוקירה תודה לדירקטוריון ולמנכ"ל דני וייס על הבעת האמון בי. התקופה האחרונה היתה ללא ספק אינטנסיבית ומאתגרת ותרמה רבות לאופן בו אני תופסת היום את תפקידו של המוזיאון במרחב הציבורי והפוליטי בו אנו חיים. יחד עם הצוות המקצועי והמסור של המוזיאון והמדיטק נמשיך להציג תערוכות שימקמו את עולם העיצוב בהקשר תרבותי רחב ככל האפשר ויעמיקו תוך כדי כך את השיח סביבו."

 

פרט מתוך מוזיאון העיצוב חולון. צילום: shutterstock.com

פרט מתוך מוזיאון העיצוב חולון. צילום: shutterstock.com

 

ועדת כח האדם בדירקטוריון החברה לפיתוח תיאטרון, מוסיקה, אמנות ומחול חולון בע"מ קיבלה את המלצת מנכ"ל החברה והמדיטק דני וייס, ואישרה פה אחד את מינויה של דבש לתפקיד האוצרת הראשית של מוזיאון העיצוב בחולון, בתום מכרז פומבי שנערך לתפקיד.

 

לנו נותר לברך את מיה על בחירתה ולאחל לה הצלחה רבה!