השפעת הצבע על תחושת הביטחון

לבחירה בצבע מסוים השלכות על מצב הרוח שלנו, על מידת הרוגע ועל תחושת הביטחון. כל מה שתם חייבים לדעת על צבעים ומשמעותם.

אורי סלע | 04/10/2019

הגישה הביופילית ('אהבת הטבע') גורסת כי בני אדם מפיקים תועלת רבה משילוב אלמנטים טבעיים בחיי היומיום. תכנון ביופילי משלב בחוכמה את האלמנטים הטבעיים בחללי מגורים, חללים מסחריים וחללים ציבוריים, כדי לעזור לדיירים ולמשתמשים להפחית לחצים, להירגע – ולהתמקד. בבסיס הגישה מונחת ההבנה כי אלמנטים כחומר וצבע משפיעים על הרגשתנו.

העובדה שאנחנו מושפעים מצבעים מבוססת וידועה. צבעים משפיעים עלינו בכל תחומי החיים, כאשר הם מעבירים אלינו מסר ריגשי . תגובתנו לצבע היא תגובה מהירה ומידית בה המוח מחבר בין צבע וצורה, חיבור המתבטא ברגש שהצבע מעורר בנו. האופן בו אנו רואים את הצבע הינו סוביקטיבי, שכן המוח משפיע על תפיסתנו את הצבע בהתאם לידע ולזיכרון מוקדם שיש לנו. הצבע מעורר בנו תגובה רגשית ומשפיע על תחושותינו ובהמשך על פעולותינו. קולוריסטים- בעלי מקצוע מומחים לצבע עושים שימוש בצבע בכל תחומי העיצוב. בתחום עיצוב הבית לצבעוניות תפקיד חשוב שישפיע על התחושות השונות הרצויות, בין אם אלו  תחושות רוגע ושלווה ובין אם נבקש ליצור דריכות.

השילוב בין צבעים הנוסכים בטחון ובין דלתות איכות המגינות עלינו, מחזק את התחושה שביתנו הוא מבצרנו ומאפשר בכך לבסס את תחושת הנינוחות והחופש שלנו בין כתלי הבית.

קולקציית הדלתות של רב בריח משלבת קלאסיקות בגווני שמנת לצד דלתות בגוונים עזים יותר. ליקטנו עבורכם את המשמעות של הצבעים השונים, בכדי להעניק ערך מוסף לבחירותיכם העיצוביות

צבעים הנוסכים בטחון:

כחול 

כחול הוא צבעם של השמים והים וככזה נתפס כאלמנט קבוע בחיינו. צבע כחול משדר אמינות, סמכותיות, ביטחון ומחויבות. כחול זו הרמוניה, רוגע, יציבות, סדר וניקיון, ולא בכדי הכחול הוא הצבע הבולט במערכות הבחירות ובביגוד של המועמדים לרשות הממשלה ונעשה בו שימוש נרחב בתחומים ממלכתיים, חינוכיים ורפואיים.

 

 

טורקיז

הטורקיז הוא שילוב של כחול וירוק, ויש לו השפעה מרגיעה במיוחד. הטורקיז נוסך תחושת ביטחון והגנה, מאט את פעילות המוח ומסייע להרפיה גופנית ומנטלית. בטיפול אלטרנטיבי הטורקיז מועיל להורדת חום ולשיכוך כאבי ראש.

 

 

חום

כמו הכחול המהדהד שמים כך החום הוא צבעה של האדמה, שהיא למעשה הבסיס לקיומנו וצבעו הטבעי של כדור הארץ. החום הוא צבע חם המסמל שייכות, משפחתיות, יציבות  וביטחון. הצבע החום וצבעי אדמה מעניקים תחושת מאוזנת, חמימה וביתית.

 

 

 

דלתות פנים בגווני עץ אהובים בעיקר בבתים שלקוחות אוהבים לשלב בין מודרני לכפרי, ובמשרדים .

האפשרויות הרחבות בעיצוב דלתות הפנים פותחות את השילוב גם למי שרוצה עיצוב מודרני. 

 

אדום

האדום מצבעי היסוד הוא צבע דומיננטי ובולט מאוד לעין. אדום מסמל אהבה. בקבלה היהודית אדום מסמל גבורה ובתרבות הסינית אדום הוא סמלו של המזל הטוב. הצבע האדום הוא צבע ממריץ  ומלא אנרגיה ויש לו מגוון רחב של משמעויות ביניהן:  עוצמה, אומץ, יצירתיות, חמימות ובטחון.

 

 

הדלתות נצבעות בתהליך צביעה אלקטרוסטטי שמתאים לאקלים הישראלי. סוגי חיפויים במבחר טקטסטורות שעונים על העיצובים העכשווים. דלתות רב-בריח

 

לבן

הלבן הוא צבעו של האור והוא  מייצג ניקיון וטוהר אמונה, שלום רפואה ובריאות. הלבן הוא צבע רגוע  הנוסך סביבו שלווה.