הכל פרסונלי

הפרסונליזציה היא מגה טרנד שיעמיק נוכחות ככל שהייצור התעשייתי והמסחר המקוון יעמיקו, מנגד הייצור התעשייתי, היכולת לחקות והמסחר המקוון המתפתח, גורמים לקלות כמעט בלתי נסבלת, בהשגת כל פריט שפעם כדי לשהשיגו נדרשנו להתפלל שחבר קרוב יחליט לטוס לתפוח הגדול

אורי סלע | 20/07/2017

 היום הכל מתאפשר בלחיצת כפתור. והתוצאה? כולנו נראים תוצר של אותו פס ייצור. התוצאה הזאת משמעותית מאוד בכל הקשור להתפתחות טרנד הפרסונליזציה, המסייע ביצירת הייחוד והבידול שלנו מהאחרים. זאת הסיבה שהסנאפ צ'ט הצליח כל כך וזאת הסיבה שבנייקי מאפשרים לגולשים להכנס לאתר המותג ולעצב לעצמם את הנעל הייחודית שלהם. המכשיר החכם שאנחנו אוחזים ביד הוא איבר לכל דבר ועניין וקיבל זהות משלו כשבחרנו לו את הכיסוי, הסטיקרים ושומר המסך. כמעט כמו טביעת אצבע, אין מכשיר אחד שנראה כמו חברו. כך אנחנו מבדלים באמצעותו את עצמנו מהכלל.

 

 

רב-בריח -

 

גם כשמדובר בתחום עיצוב הבית באה הפרסונליזציה לידי ביטוי. הצרכן מסוגל היום לבחור את החיפוי הייחודי לדלת שלו, להחליף את הפאנל של שקעי החשמל לפי מצב הרוח ואף ליצור פאנלים עם תמונות אישיות, לייצר קירות שלמים בבית שיקרינו תמונות מתוך אלבום התמונות האישי של הדיירים, לתכנן את הפלייליסט שינגן כשהוא נכנס למשרד ועוד ועוד

 

 

רב-בריח טרנדים 2017

מתגי MATIX מתוך קטלוג קבוצת י. קשטן

 

הפרסונליזציה היא מגה טרנד שיעמיק נוכחות ככל שהייצור התעשייתי והמסחר המקוון יעמיקו, מנגד. הייצור ההמוני והקלות שבהשגת המוצרים, נוחים וטובים לנו במקרים רבים אך מעצימים באותה העת, את הצורך של כל אחד מאיתנו להתבדל, להיראות אחרת ולהתפס מקורי.

 

באופן כללי, במקביל לכל טרנד, יפעל טרנד נגד והצרכנים ימוקמו על הסקאלה בין שתי נקודות הקיצון. בפוסט הבא נרחיב על מלאכות היד המסורתיות לעומת הפרקטיקה התעשייתית שמיצרות מדפסות התלת מיימד. אנחנו מקיימים דיאלוג ער ואמביוולנטי בין העתיד הטכנולוגי ובין הזיקה שלנו לשורשיות, לסיפור שמאחורי הדברים, למגע היד האנושי.

 

 

טרנדים בעולם 2017 רב-בריח

 

 

מידע נוסף שיכול לעניין אותך : דלתות פנים של רב-בריח